THE 100

Consti

New member
Yönetici
Konu Moderatörü
Nükleer bombalar dünyayı yaşanılmaz hale getirirken ayrıcalıklı insanlar uzaya çıkarak 100 yıl boyunca keyif çatar.
Kaynakları tükenmeye başlayınca da gençlerden oluşan 100 mahkumu Dünya'ya fırlatırlar.
100 genç dünyada mutlu mesut yaşayacaklarına 0.000000001 saniyeliğine inandıktan sonra tehditlerle üçer beşer karşılaşmaya başlarlar.
Dizi her sezon farklı tehditleri konu alarak ilerliyor. 3. sezon dışında tüm sezonları izlenilmeye değer buluyorum.
Genel olarak kimi bölümlerde sara sara izletiyor, kimi bölümleri ise iki üç defa...
Post apokaliptik sevenlerinin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Bağımlılık Yapar!
Not: Diziyi izledikten sonra çevrenize de izlettirme gibi bir özellik de kazanıyorsunuz..

Consti

New member
Yönetici
Konu Moderatörü
Karakterler - Bol Spoiler

Clarke Griffin: Her sezon yaptığı saçma hareketlerin sonuçları yüzünden millete acı çektirmesine ve kendisine yaptığının yanlış olduğu söylenmesine rağmen bu tavırlarına devam ederek sizi çileden çıkaracak melek yüzlü sarı çiyan. Tüm dikkatler onun üzerinde olsun mu istiyor anlayamadım. Saçma bir şekilde itici yazmışlar senaristler. Lexa ile shipleyenlere saygım sonsuz, keşke Lexa yaşasaydı da ikiniz birlikte ölseydiniz dünyada NOKTA

Bellamy Blake: İlk sezon badboy takılıp sonradan akıllanan yakışıklı prens. Liderlik vasfını sarı çiyana kaptırarak karizmasını çizdirip ikinci plana düşmüştür. Oysa Bellamy liderliğinde her şey çok daha güzel olabilirdi. Kardeşini korumak için her şeyi yapmayı göze almış bir yiğittir. Asi ergenden delikanlı herife evrimini izleyeceksiniz.
The 100 fanlarının yarısı 7 sezondur Clarke Bellamy shipini beklemektedir.

Octavia Blake: Bellamy'nin kız kardeşidir. Erkek delisi Octavia zamanla yamyam başına sonra da askere dönüşüyor. Çok ilişki yaşıyor, sevgililerinin sonunu getirmekte üstüne yoktur. En uzun ilişkisi Özgürlük Savaşçısı Koca Yürekli Lincoln'ledir.

John Murphy: Dizideki en gerçek, en zeki ve kurnaz, en pratik zekalı karakter. John'un ayrı dizisi olmalı hatta. Bu öyle bir karakter ki her sezon kendisine farklı açıdan baktırıyor. Yeri geliyor onunla birlikte acı çekiyorsunuz... Tek başına bile olsa hayatta kalabilecek tek kişidir. Hele kapalı kalıp delirdiği bölüm... Açın izleyin! Senin gibisini bir daha göremeyeceğimiz için üzgünüm, lanet olsun. Bu karakter hepinize bir şey katacak ve öğretecek. May be we meet, Murphy...

Monty ve Jasper: Bu ikisi best friend, araya renk olsun, 40 dakika dolsun diye yazılmış gibiler. Monty zeki japon, Jaspier de süzme salak.

Becca- A.L.İ.E: Sezonlarca kadına küfredeceksiniz. Her şeyin başı bu. Başka da bir şey demiyorum. Clarke'ın zeki hali işte... Ne bekliyorsunuz ki.

Raven: Bu kızın hakkını yediniz, tüm karakterleri toplayıp John'u çıkarınca bir Raven etmiyor. Kendisi BilgisayarElektrikElektronikMakineFizikAstronomiMekatronik ve sayamadığım onlarca mühendisliğin tamamına hakim üstün zekalı kişi. Sevdikleri tarafından hep arkadan vurulmuştur. İlk darbeyi bilin bakalım kim vurduuuuuu... Tabi ki sarı çiyan Clarke. Her neyse, milletin b*okunu pisliğini her sezon temizleyen kişi. Ne zaman sorun çıksa Clarke salağı sıvıyor, Raven temizliyor. Becca'dan dolaylı yoldan çok şey öğrenmiştir.

Lexa: Dünyalıların Komutanı. Clarke için kurşun yemiş zavallı kız. En kötü sezondaki tek güzel şey.

Russel: Allah'ın cezası. Sen kalk dünyadan uzayın derinliklerindeki gezegene keşif için git, zamanla da Tanrı gibi davranmaya başla, milleti kendine host olarak seç. Dark Komutan da gelsin gebertsin seni. Ailesi ile birlikte Sanctum denen yerde 'ölümsüzlüğün' keyfini çıkarırlarken Cl*rke gelir ve sonrasını biliyorsunuz...

Dr. Gabriel: Russel'dan kaçarak, aynı gezegen içinde kendi ekibini kurup yaşarken Cl*rke gelir. Octavia'yla shiplemiştim zamanında, olmadı... Anomali dedikleri 'şey'i araştırmakla meşguldür.

Diyoza: Dünya'dan uzaya çıkmış, sonra tekrar dünyaya inmiş suçlu asker. Gerektiğinde kendi boğazını kesebilecek kadar cesur, her türlü cinliği yapabilecek kadar anasının gözüdür. Stratejist, mantıklı ve güçlü kadın. Maşallah.

Hope: Diyoza'nın yüzyıl boyunca karnında taşıdığı yavrusu. Annesi kadar cesur, savaşçı ve duygusuz olmayı başaramamış, tramvalar yüzünden bitik kızcağız.

Emori: John'un yavuklusu dünyalı tek kolu mutasyonlu kız.

Lincoln: Octavia'nın sevdiği, zamanında gökten gelenlerin tek yardımcısı şivacı, yalnız kartal. Gerçek bir kahraman. Ekipteki ırkçı köpekler yüzünden diziden ayrılmak zorunda kaldı.

Thelonious: Uzay milletlerinin başkanı. Dünya'da kafası güzel olup, 11 Milyon insanın ölümüne dolaylı yoldan sebep olmuştur. Kendini zeki ve üstün sanıyordu, sonu kötü oldu...

Finn: Raven gibi kızı Cl*rke'la aldatarak eksilerde olan iqsunu bizlere kanıtlamış olan kişi.

Echo: Dünyalı savaşçı, ajan. Emirleri uygular, kafası pek çalışmaz, Bellamy'le ilikisi uzaylara kadar çıkar. Kendinden her defasında nefret ettirmeyi başarabilen karakterlerden bir diğeridir.

Abigail: Cl*rke'ın annesi, Kane'e vurgun müptezel doktor kadın.

Madi: 2. Nükleer Yangın sonrası hayatta kalan karakan kız. Cl*rke tarafından büyütülür.

Indra: Dünyalı savaşçı, Gaia'nın annesi.

Gaia: Indra'nın kızı, Flame'in koruyucusu.

ali kemal

New member
The 100 ü severek izliyen biriydim. malesef senaryoyu uzatmak adına filmin tadı kaçtı 3. sezonda hissettirdi yani.
Sürükleyici bir dizi bende herkese tavsiye ederim.